Pierwsze widzenie po aresztowaniu. Wskazówki dla rodziny osoby tymczasowo aresztowanej.

Opublikowano: 1 kwietnia 2020

Pierwsze widzenie po aresztowaniu to jedno z najtrudniejszych widzeń. Wszystko jest nowe i nie do końca wiemy jak się zachować, gdzie podejść i co dalej.

Po uzyskaniu zgody na widzenie z osobą tymczasowo aresztowaną prosimy o dokładne sprawdzenie pozwolenia: do kiedy jest ważne, czy zgadzają się wszystkie nasze dane (imię, nazwisko, imię ojca, nr pesel/ nr dokumentu tożsamości). Przez błąd, małą literówkę nie zostaniemy wpuszczeni na widzenie. Wielu z nas pokonuje wiele kilometrów, aby spotkać się z najbliższymi.

Najważniejsze jest , aby znaleźć jednostkę penitencjarną oraz adres jednostki.

Następnie musimy sprawdzić informację na temat widzeń z osadzonymi. Informacje o widzeniach są podzielone. Najczęstszy podział występuje na osadzonych w areszcie śledczym i zakładzie karnym (W tym artykule znajdziesz czy one się różnią.)

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie w jakich godzinach odbywa się rejestracja widzeń.

Dzień widzenia

Najlepiej stawić się na miejscu jak najwcześniej. Pamiętajcie o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości (taki jaki został podany prokuraturze) oraz pozwolenia na udzielenie widzenia. Dodatkowo zabierzecie ze sobą gotówkę, aby móc kupić coś na ząb w więziennej kantynie (sklepie na terenie jednostki penitencjarnej). W kantynach nie można płacić kartą. Przy rejestracji otrzymacie numerek razem z kluczykiem do szafki. W szafie zostawicie torebki, klucze, telefony … Na widzenie można zabrać ze sobą pieniądze, chusteczki higieniczne (niektórzy zabierają zdjęcia- czasem przechodzą).

Bardzo często pierwsze widzenie odbywa się przez pleksi/ szybę/ okno. Widzicie się, ale rozmawiacie przez telefon. Możesz kupić coś do picia i jedzenia, ale będą to tylko zakupy dla Ciebie. Osoba osadzona ich nie dostanie. Kolejne widzenie może być już przy stoliku. Wtedy można złapać się za ręce i przytulić się. Często w kantynach może kupić ciepły posiłek i razem go zjeść. Kupionych produktów na widzeniu osadzony nie może zabrać ze sobą. Jeżeli coś zostanie odwiedzający zabiera to ze sobą.

Na widzeniu możecie też złożyć zamówienie na paczkę żywnościową i / lub higieniczną. Niestety jest to czasochłonne. Proponujemy zamówienie na paczkę żywnościową i / lub higieniczną złożyć online.


Więcej na temat pierwszego widzenia po aresztowaniu znajdziecie w tym artykule.

Więcej na temat pomocy osadzonym, złożenia zamówienia na paczkę żywnościową / paczkę higieniczną, porady prawnej online znajdziecie

w serwisie internetowym zpozdrowieniem.pl

author avatar
Aleksander

Zobacz również

widzenie,widzenia,aresztowany,zatrzymanie,areszt,sledczy,zaklad,karny
Dzień widzenia – to najważniejszy dzień! Służba Więzienna doposażyła areszty śledcze i zakłady karne w komputery z zainstalowanym...
Więcej
widzenie_widzenia_aresztowany_zatrzymanie_areszt_sledczy_zaklad_karny
Widzenia intymne jako najwyższa forma nagrody dla osoby osadzonej w zakładzie karnym lub areszcie śledczym! Kontakty...
Więcej